top of page

Groupe de KARIBUNI GOSPEL

Public·8 membres

TVP 1TVP1 (TVP Jeden, Program I Telewizji Polskiej, "Jedynka") is the main public television channel of TVP (Telewizja Polska S.A.), Poland's national television broadcaster. It was the first Polish channel to be broadcast and remains one of the most popular today. TVP1 was launched 25 October 1952.
TVP 1TVP1 was launched as of 25 October 1952 as TV Polska. The tests resumed in the immediate post-war years and materialized in October 1952 with the launch of the first experimental broadcasts of Polish television. In January 1953, it broadcasts at the rate of half an hour per week, then an hour and a half in March. The schedule of programmes continued to grow and the broadcast time increased to 22 hours per week in 1957, 26 hours in 1958.


Regional studios were added to those in Szczecin and Warsaw in 1956. These were first those of Łódź, Katowice (1957), Poznań (1958) and Gdańsk (1960). Some emblematic programs were born at the end of the 1950s, such as "Telewizyjny Kurier Warszawski" (Warsaw TV News) or the cultural magazine "Pegaz".


Bardzo dużą oglądalność w telewizji polskiej zdobywają sobie telenowele i seriale. Tytuły takie jak Janosik, Klan, Plebania, Komisarz Aleks czy serial o odwiecznej wojnie wójta i plebana o życiu na ranczu Wilkowyje albo kryminalny serial Ojciec Mateusz to pozycje, które zyskały i już od lat utrzymują rzesze wiernej widowni. W ostatnich latach pojawiły się także nowości, które szybko stały się prawdziwymi hitami: olbrzymi sukces odniósł między innymi ukraiński serial kostiumowy Zniewolona, telewizja polska emituje także polski serial kostiumowo-historyczny Korona Królów, często prezentowane są także inne współczesne polskie produkcje historyczne (w ostatnich miesiącach i latach na antenie TVP 1 mogliśmy obejrzeć między innymi seriale Młody Piłsudski, Stulecie winnych i Miasto 44).


Ważnym elementem ramówki pierwszego programu telewizji polskiej są teleturnieje. W programie TVP 1 można obejrzeć między innymi emitowany już od wielu lat serial Jeden z dziesięciu, a także takie teleturnieje jak Postaw na Milion, Gra słów. Krzyżówka czy popularny teleturniej muzyczny Jaka to melodia.


Stacja TVP 1 przyciąga także fanów sportu: w Pierwszym Programie Telewizji Polskiej transmitowane są najważniejsze wydarzenia sportowe takie jak igrzyska olimpijskie (zarówno letnie, jak i zimowe. Telewizja transmituje też ceremonie otwarcia tych ogólnoświatowych imprez sportowych), czy mistrzostwa świata i Europy w lekkoatletyce. TVP 1 nie transmituje oczywiście wydarzeń sportowych przez cały dzień: tym zajmuje się TVP Sport, natomiast Pierwszy Program zwykle emituje najważniejsze momenty i takie rozgrywki, w których biorą udział Polacy.


Wielbiciele piłki nożnej obejrzą na antenie TVP 1 mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej, mecze eliminacyjne polskich drużyn do ligi mistrzów UEFA oraz najważniejsze mecze ekstraklasy. Oprócz przebiegu samych spotkań, w TVP 1 można obejrzeć rozmowy ekspertów w studiu oraz wywiady z piłkarzami i trenerami. Jeżeli mecz nie jest transmitowany w TVP 1, widzowie odsyłani są do stacji TVP Sport, która przez całą dobę emituje różnorodne wydarzenia sportowe.


TVP 1 emituje także wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty i wydarzenia sezonowe: np. sylwester, koncert na dzień matki lub w rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. Pierwszy Program Telewizji Polskiej pokazuje też regularnie spektakle teatru telewizji oraz filmy.


Seher to porządna dziewczyna, która mieszka razem ze swoim ojcem Yusufem. Oboje wiodą skromne, uczciwe życie, ale przepełnione tęsknotą za starszą siostrą Seher Kevser, która wyszła za mąż wbrew woli ojca i zerwała kontakt z rodziną. Po jej śmierci Seher postanawia wypełnić ostatnią wolę siostry


Jezus, rozpoczyna swoją misję dokonując wielu cudów. Ludzie, którzy go spotykają, jeszcze nie wiedzą, że to początek globalnej rewolucji, która rozpocznie nową erę w historii i na zawsze zmieni świat


Seher to porządna dziewczyna, która mieszka razem ze swoim ojcem Yusufem. Oboje wiodą skromne, uczciwe życie, ale przepełnione tęsknotą za starszą siostrą Seher Kevser, która wyszła za mąż wbrew woli ojca i zerwała kontakt z rodziną. Chociaż Kevser weszła do bogatego rodu Kyrymly, jej również nie było pisane szczęśliwe życie


Nowy teleturniej pełen emocji i dowcipu. Proste zasady gry, możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i duża dawka humoru sprawiają, że program jest doskonałą zabawą dla całej rodziny. W roli kapitanów drużyn: Olga Szomańska i Andrzej Krzywy


W Warszawie dochodzi do makabrycznego morderstwa. Ofiarą jest młoda kobieta. Sprawą zajmują się funkcjonariusze wydziału zabójstw Jan Góra (ksywa Mandżaro) i Ludwik Bończyk (ksywa Luizjana) oraz ich zespół


Quiz muzyczny propagujący muzykę rozrywkową. Rywalizacja zawodników, tocząca się w czterech rundach, polega na bezbłędnym i natychmiastowym odgadywaniu tytułów kolejnych fragmentów muzycznych


Kultowy teleturniej edukacyjny prowadzony przez Tadeusza Sznuka, w którym najważniejsza jest erudycja, obejmująca niemal wszystkie dziedziny wiedzy, połączona z refleksem i umiejętnością strategicznego myślenia.


Program poświęcony kulturze języka polskiego, realizowany za pomocą Internetu. Jest to swoisty przegląd błędów językowych popełnionych w danym tygodniu przez dziennikarzy, internautów i polityków.


Program poświęcony polskiej armii, w którym zostanie ukazane zarówno jej współczesne oblicze, jak i tradycje i historia. Autorzy opowiadają także o wojskowych i ich zaangażowaniu w odbywaną służbę.


W tym przełomowym serialu twórcy przedstawiają, jak Jezus dociera do wielu miejsc i ludzi, dokonując pierwszych cudów i rozpoczynając służbę, która zmieni świat. Widzowie będą mogli zobaczyć go oczami tych, którzy go znali.


W każdą niedzielę widzowie są zapraszani do wysłuchania katechezy papieża Franciszka oraz do wspólnej modlitwy Anioł Pański z Ojcem Świętym i wiernymi zebranymi na placu św. Piotra w Watykanie.


Odcinek o tym, jak zwierzęta radzą sobie w czasie wędrówki i w jaki sposób znajdują właściwą drogę. Autorzy serialu wyjaśnią między innymi, w jaki sposób żuki wykorzystują Drogę Mleczną w nawigacji.


Zostaje zamordowana dyrektorka finansowa prężnie rozwijającej się firmy kosmetycznej "Radość natury". Na miejsce przybywają komisarz Wilczak z Aleksem. Nie udaje się znaleźć narzędzia zbrodni.


Serwis informacyjny prezentujący bieżące wydarzenia, wiadomości kulturalne i ciekawostki z kraju i ze świata. "Teleexpress" jest najstarszym obecnie istniejącym ogólnopolskim programem informacyjnym.


Codzienny serwis informacyjny prezentujący najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata. Program jest nadawany na żywo ze studia "A" Telewizyjnej Agencji Informacyjnej przy pl. Powstańców Warszawy 7 w Warszawie.


Informacje o najważniejszych wydarzeniach sportowych. Do najpopularniejszych dyscyplin sportu na świecie należą piłka nożna, koszykówka, tenis, lekkoatletyka, wyścigi Formuły 1, boks i siatkówka.


Luke Wright jest skompromitowanym byłym nowojorskim policjantem. Wałęsa się po ulicach, planując samobójstwo. Pewnego dnia spotyka zagubioną dwunastolatkę ściganą przez chińską i rosyjską mafię.


22 lipca 2017 roku Janusz Orłowski, mający ponad 91 lat, wzniósł się na paralotni na wysokość 326 metrów. Został najstarszym paralotniarzem na świecie i trafił do "Księgi rekordów Guinnessa".


Seher udaje się do rezydencji rodziny Kirimli, żeby zobaczyć siostrzeńca. Między chłopcem i jego ciocią tworzy się silna więź. Okazuje się, że Kevser bardzo wiele opowiadała chłopcu o swojej rodzinie.


Program Pierwszy Telewizji Polskiej to najstarsza publiczna stacja telewizyjna o charakterze ogólnotematycznym. TVP1 jest dostępna w telewizji naziemnej oraz u wszystkich dostawców telewizji kablowej i satelitarnej. Od 2012 roku występuje również wersja HD tej stacji. Jedynka nadaje od 1953 roku. Początkowo stosowano skróty TVP i TP1, od 1992 roku niezmiennie używa się TVP1.


Serial "Dziedzictwo" zastąpi od 30 marca w TVP 1 "Przysięgę", którą widzowie mogli oglądać od września 2019 roku. Będzie emitowany o godzinie 16.05 od poniedziałku do piątku. W tej chwili produkowany jest trzeci sezon serialu.


Telenowela światową premierę miała w styczniu 2020 roku. Jej średnia ocen na Internet Movie Database (IMDb) to 6,4/10 (ponad 1400 ocen). Za reżyserię odpowiadają Ayhan Özen oraz Serkan Mut. W rolach głównych: Berat Rüzgar Özkan, Halil İbrahim Ceyhan, Nanuka Stambolishvili i Sıla Türkoğlu.


Chociaż Kevser weszła do bogatego rodu Kirimli, jej również nie było pisane szczęśliwe życie. Wcześnie owdowiała, a zmożona chorobą, większość czasu spędza w łóżku pod wpływem silnych leków. Nie jest w stanie zajmować się swoim pięcioletnim synem, któremu, po swoim ojcu, nadała imię Yusuf. Opiekunem chłopca jest jego stryj zimny i bezwzględny Yaman


Pewnego dnia dochodzi do tragicznego w skutkach wypadku, w którym umiera Kevser. Przed wydaniem ostatniego tchnienia prosi wezwaną do szpitala Seher, by zabrała z rezydencji jej syna i zaopiekowała się nim. Yaman nie pojawia się na pogrzebie. Przyjmuje to co się stało z właściwą sobie obojętnością i chłodem. Seher i jej ojciec Yusuf są zrozpaczeni po śmierci Kevser. Seher postanawia wypełnić ostatnią wolę siostry i zabrać małego Yusufa z domu rodziny Kyrymly. 041b061a72


À propos

Bienvenue dans le groupe ! Vous pouvez communiquer avec d'au...
bottom of page